O nás       Novinky        Tibetský teriér        Naši TT       Štěňata        Fotogalerie        Handling        Kontakt        Linky        Kniha hostů

   

O NÁS

Naše rodina

 

Naše články v tisku:

Z mého deníčku (Zpravodaj 26/2001)

Z mého deníčku II (Zpravodaj 27/2002)

Jak jsme jely do Anglie (Zpravodaj 34/2005)

 

 

Z mého deníčku

Zdravím všechny pejsky a přátele pejsků i ostatních zvířátek. Já osobně mám zvířátka rád, nedokážu zabít ani krtka. Jsem tady teprve krátce, tak mi dovolte, abych se představil. Říkají mi Aránek a poprvé jsem spatřil světlo světa loni na Mikuláše. Páníčkové často mluví o nějakém "prvním Aránkovi", kterého měli moc rádi, jméno mám zřejmě po něm. Prý jsem mu i podobný.

Své páníčky mám rád. Panička mi dává papání, ale nenechává se ode mne okusovat, zato páníček snese víc. Jen mě zlobí, když jedou klidně autíčkem na výlet a mě chtějí nechat doma. To začnu výt a škemrat a tím je většinou ukecám a oni mě vezmou sebou.

Teď nám přibylo do smečky nové "člověčí" mládě. Zatím s ním příliš zábavy není, ale už se těším, až se budeme spolu honit. Zkusil jsem mu donést uzel, aby mi ho házelo, ale ono to vůbec nepochopilo. Teď mu mohu maximálně olíznout bradičku od mléka. Ještě lepší je, když ublinkne. Ono se snaží bránit a odhání mě ručičkama, což mu zatím moc nejde. Tak si brouká cosi o chlupaté obludě, ale to mi vůbec nevadí. Ještě se mi nepovedlo ukrást pokakané plínky, ale jednou ...

Dovedete si představit, co si s nimi počnu a jak potom budu vypadat?

Musím se pochlubit, co jsem v létě provedl paničce (nebo snad sobě?). Dala si vykynout těsto do postele pod deku a zapomněla zavřít dveře do ložnice. Jak myslíte, že to dopadlo? Sežral jsem skoro kilo syrového těsta, které mi pak v bříšku pěkně v teplíčku kynulo. po čase ze mne šlo horem dolem, ale můj stav se nelepšil. Podlamovaly se mi nohy a byl jsem jako opilý. Bylo mi zle skoro tři dny. Už to asi víckrát neudělám.

Řeknu vám, někdy rád paničku poslechnu "na slovo". Minule mě na procházce pustila z vodítka. Po vydatném běhání jsem se nutně musel občerstvit v louži. Na to mi řekla:„Teď už si můžeš běhat kudy chceš, stejně půjdeš do vany". Ani nevíte, jakou mi udělala radost. V rybníce sebou právě mrsknul kapr, tak jsem po něm skočil. Výsledek - kapr uplaval a já byl špinavý a mokrý jako myš. Ještě jsem na sebe nachytal nějakou trávu a bylo dílo dokonáno. Panička mě pak doma hodinu vyčesávala. Teď je voda z rybníka vypuštěná, kapři pochytaní a mě tam páníčkové raději připínají na vodítko, abych náhodou neskočil do bahna. Nevím, jak je něco takového může napadnout! Já a bahno ...?

Podobných zážitků mám za svůj krátký život mnoho, jako onehdy, když jsem spadl do strouhy místní kanalizace, ale pokračovat budu snad zase někdy příště.

                                                                                Zdraví vás Aránek

Poznámka: Kdyby se povedlo nějakému vašemu pejskovi spapat těsto, tak mi poradil můj veterinář (který měl tehdy bohužel dovolenou), že by možná pomohlo několik tablet živočišného uhlí. Vyzkoušené to nemám a přeju vám, abyste to ani zkoušet nemuseli.

 

   

© Webdesign

Jana Pravdová  2008

Visitors since 06/07/2001:

[CNW:Counter]