O nás       Novinky        Tibetský teriér        Naši TT       Štěňata        Fotogalerie        Handling        Kontakt        Linky        Kniha hostů

   

NOVINKY

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

 

PF 2007

06.12.2006 – Vrh "H" Tashi Bodjul  slaví dnes šesté narozeniny! Všichni jsou velice krásní a úspěšní na výstavách i v chovu.

Všem Aránkovým sourozencům přeji hodně zdravíčka a pohody do dalších let a aby zůstali takoví, jací jsou - prostě skvělí!

Chovatelce Evě Pravdové moc děkuji za Aránka. Díky, že jsi nám ho svěřila.

Takto vypadli pár dní po narození ...

.... a takoví nádherní chlupáči z nich vyrostli:

"H" vrh Tashi Bodjul

H´Aran Horpa

Aránek (pes)

He-ru-ka

Tašík (pes)

Himal Senge

Sendžík (pes)

Hor-kgang

Čany (pes)

Hayagriva

Flash (pes)

Hinayana

Hina (fena)

 Aránek Tašík Sendžík Čany Flash Hina 

18.11.2006 – Na stránky jsem doplnila několik Aránkových fotografií ze světové výstavy, za které moc děkuji Anie a Grzegorzovi Pawliczak.

Na fotografie dalších psů se můžete podívat na stránkách chovatelské stanice Acala Karuna.

Aránek

12.11.2006Světová výstava Poznaň (rozhodčí: psi: pan Walter Jungblut, D; feny, BOB: paní Elina Tan-Hietalahti, FIN) - Na tuto výstavu jsem se těšila a byla zvědavá .... a domů jsem odjížděla se smíšenými dojmy.

Začnu pozitivy: Aránkovi to moc slušelo, výborně se předvedl a vysloužil si známku výborný. Potkala jsem se s přáteli z Finska, Německa i Polska, se kterými se příliš často nevídám. Z českých zástupců se nejlépe umístil pes JCh. Alilah Jackanory: V2 ve třídě mladých. Evě a Magdě gratuluji!

A teď negativa: Mám spoustu výhrad k organizaci výstavy - v hale byla zima a málo světla (na focení); kruhy byly příliš velké (asi jako na závěrečné soutěže na mezinárodce); vystavení jedinci nedostali ani stužku, která se dává i na obyčejné krajské výstavě; vedoucí kruhu nikam nezapisoval výsledky pro diváky, takže nikdo neví, jak byli psi ohodnoceni, atd. Z posuzování jsem nebyla také příliš nadšená. Ani u jednoho rozhodčího se nedalo poznat, jaké vlastnosti u psů preferují - pohyb, postoj, linie, délka či barva srsti - těžko říct. Ve třídách se zadávala 4 pořadí. Vždycky jsem si vytipovala 4 jedince, kteří by se podle mne měli umístit ... u psů jsem se s panem rozhodčím shodovala asi tak na 40 - 50 %, u fen se nedá o nějaké shodě snad ani mluvit (možná 20 %). Podívejte se fotografii vítězky BOB ;-)

Aránek

výsledky - jen psi v pořadí

05.11.2006Klubová výstava SKCHTaF Nitra (rozhodčí paní Monika Brezová, SR) - kompletní výsledky

Aránek se paní rozhodčí líbil, takže získal V1, CAC, CC, Klubový vítěz 2006.

Noisinka - V3  ... bez komentáře :o)))

Na této výstavě jsem vystavovala ještě jednoho pejska: JCh. Alilah Jackanory - V1, CAC

05.11.2006MV Nitra

(rozhodčí paní Libuše Ubrová, ČR) - kompletní výsledky

Aránek už mohl v klidu jen odpočívat, ale Noisinka musela ještě bojovat. Ve třídě mladých se totiž sešlo 5 fenek. Vysloužlili jsme si pěknou chválu od paní rozhodčí a ocenění V1, CAJC. Opět jsem vystavovala i Jacka (JCh. Alilah Jackanory), který získal V1, CAJC a splnil tak podmínky pro udělení titulu Junior šampiona Slovenska.

Další krásné úspěchy jsme sklidili v závěrečných soutěžích:

Kamílek s Noisinkou: 2. místo v soutěži Dítě a pes !!!

Noisinka: 2. místo Nejkrásnější mladá fena výstavy !!!

Jacko: 3. místo Nejkrásnější mladý pes výstavy !!!

Kamílek s Noisy

27.10.2006 – Aránek i Noisinka absolvovali vyšetření na oční choroby ... oba s výsledkem negativním.

26.10.2006 – Noisinka byla na vyšetření kyčelních kloubů ... s výborným výsledkem: HD A/A.

14.10.2006Speciální výstava tibetských teriérů Mladá Boleslav (rozhodčí paní Olga Dolejšová, ČR) - kompletní výsledky, fotografie

Výstava byla dobře připravená, měli jsme hodně velký kruh, počasí také vyšlo a vysloužili jsme si pěkné výsledky :-)

Aránek se tentokrát předvedl ve třídě otevřené :o) Do kruhu s námi nastoupil pěkný maďarský pes (původem z Anglie), takže jsme se museli snažit ... a povedlo se ...V1, CAC. O Vítěze speciální výstavy jsme museli také bojovat ... také úspěšně. Nakonec mu paní rozhodčí dala i titul BOB!!! Aránek se líbil i v závěrečných soutěžích. Rozhodčí pan Vladimír Adlt ho vybral jako jediného zástupce společenských plemen do užšího výběru!

Noisinka byla ve třídě mladých sama a získala již pátý titul CAJC :-) a bezvadný posudek. V závěrečných soutěžích se také dostala do pětice nejlepších.

Náš Kamílek (5 let) si premiérově vyzkoušel Juniorhandling, přesněji soutěž Dítě a pes (bez rozdělení věkových kategorií). Soutěžilo celkem asi 11 dětí (4 - 13 let). Kamílek předváděl Noisinku a móóóc jim to spolu slušelo. Dokonce jim to slušelo tolik, že je pan rozhodčí Otakar Vondrouš vybral na 1. místo!!!

Na výstavě se předvedli i Aránkovi potomci:

dcera: Eka-dza-tri od Vilzonky - V2, res. CAC (tř. otevřená)

vnučka: Bu-wa Gaba Ponya - velmi nadějná 1 (tř. štěňat)

Aránek - Vítěz speciální výstavy a BOB

Kamílek - 1. místo Dítě a pes

08.10.2006MV České Budějovice

(rozhodčí RNDr. Jaroslava Ovesná) - kompletní výsledky, fotografie

Naši psi byli opět velice úspěšní :-) Aránek se pěkně předvedl, vysloužil si chválu paní rozhodčí a ocenění V1, CAC, CACIB. Noisinka se také vystavila parádně a získala již čtvrtý český CAJC.

Mám jen jedny ruce, takže když se šlo o BOBa, Noisinku mi předvedla zkušená handlerka Bára Bláhová. Díky Báro. Paní rozhodčí oslnila nejvíce svým pohybem a elegancí Jominka (ICh. Jomo Lha-ri Tashi Bodjul), takže ji ocenila titulem BOB.

Noisince se dařilo i v závěrečných soutěžích (rozhodčí Mgr. Božena Ovesná). Byla vybrána do užšího výběru a ještě užšího výběru, až se dostala na stupeň vítězů: 3. místo Nejkrásnější mladá fena výstavy!!!

Jominka, Aránek a Noisy

07.10.2006 – Dnes je tomu přesně rok, co se narodil ve Finsku vrh "N" chovatelské stanice Pam-Zamirin paní Pirjo Mäki, tedy i naše Noisinka. Většina se velice rychle zaběhla ve výstavních kláních a sklízí nemalé úspěchy. Celý vrh se vyznačuje pěknou horní linií a nádherným pohybem :-)

fena  

Noisette (Noisy)

Junior šampion ČR

3 x CAJC ČR

1 x CAJC SK

Klubový vítěz mladých TTC

4. místo BIS mladá fena

5 x velmi nadějná 1

Nejlepší dorost

BIS dorost Nitra 2006

fena  

Neige Eternelle (Inka)

velmi nadějná 1

2 x Nejlepší dorost

CAJC

BOB (v 10 měsících)

pes  

Napoleon (Leon)

3 x Nejlepší dorost

2 x CAJC

BOB (v 11 měsících)

3. místo BIS mladých

4. místo BIG IX

kvalifikace na Crufts

 

http://www.tibetansymbol.com/

pes  

Nec Plus Ultra (Unski)

3 x nejlepší dorost

Noisy

Inka

Leon

Unski

Gratuluji všem k nádherným výstavním úspěchům!

Gratuluji Pirjo ke krásnému úspěšnému vrhu!

06.10.2006 – Dnes jsme se zúčastnili KLÁBOSILOVA NOČNÍHO PŘESUNU ve Chválkově (u Černovic, Jižní Čechy). Že to nezní špatně :o) ? Jedná se o pochod po vytyčené trase lesem v délce 40, 15 a 4 km. Cestou se řeší různé úkoly a otázky. Jelikož s námi šel náš pětiletý syn, zvolili jsme trasu nejkratší. Pejskové šli samozřejmě také, takže absolvovali výbornou přípravu na nědělní výstavu :-))) Naštěstí nám počasí přálo, krásně svítil měsíc, ale nějaké to bláto jsme místy přeci jen vyšlápli :-)

Výborná akce. Mohu vřele doporučit!

03.10.2006 – U našich přátel na Slovensku se v červenci narodilo šest krásných štěňátek! Jeden pejsek a jedna fenka ještě čekají na nové páníčky ....

Ch. Waterley Hercules X ICh. Dendrobates´ Elaine

Více na stránkách chovatelské stanice Masinial.

D Masinial

24.09.2006 MV Wroclav - Ch. Bainna Masinial: V1, CWC, CACIB, Nejlepší fena - splněny podmínky pro udělení titulu Interšampion!

Agnieszce moc gratuluji!

03.09.2006MV Mladá Boleslav (rozhodčí Ing. Alena Košťálová, CZ) - kompletní výsledky, fotografie

Aránek byl tentokrát ve třídě sám, takže CAC získal docela snadno, ale o CACIB musel bojovat. Dlouho paní rozhodčí rozmýšlela, zda ho dát Aránkovi nebo nádhernému psovi z otevřené třídy ICh. Jamyang Tashi Bodjul. Běhali jsme tam a zpátky, dokola pomalu a rychle a nakonec vyhrál náš konkurent, kterému se dařilo i dále. Nejen že získal i BOB, ale umístil se na nádherném 2. místě BIG.

Noisinka dostala V1, CAJC a velkou chválu od paní rozhodčí. Cituji z posudku: „naprosto bezkonkurenční fenka s úžasným pohybem, plně standardní". Stačily jí tedy jen tři výstavy, aby se stala ve věku necelých 11 měsíců Junioršampionem ČR!!! I Noisince se dařilo v závěrečných soutěžích. Díky velkému kruhu mohla parádně předvést svůj výborný pohyb a umístit se na 4. místě soutěže o Nejkrásnější mladou fenu výstavy!!!

Gratuluji Báře Bláhové ke skvělému výsledku i Lucii Štefanové a tibeťačce Fejbi k umístění ve finále Juniorhandlingu!

26.08.2006 – O tomto víkendu se konal druhý ročník setkání přátel TT v kynologickém areálu ve Zbraslavi u Brna. Oproti loňsku byla účast větší - členové i nečlenové TTC, tibeťáci i jiná plemena.

Dopoledne jsme vyrazili na procházku do lesa, odpoledne se protáhli při soutěžích, které připravila paní Martina Machačová. Po vydýchání přišla na řadu poradna pro začínající vystavovatele v podání zkušené vystavovatelky Evy Pravdové a na závěr opékání vuřtů a posezení u ohně.

Co říci závěrem: program - výborný, počasí - dobré, zábava - super!

fotografie

Couďa (Cornelius Djomo Gangkar)

19.08.2006MV Bratislava

(rozhodčí paní Marina Guidetti, I) - kompletní výsledky - sobota

Noisinka si poprvé vyzkoušela třídu mladých i na Slovensku a poprvé byla druhá :-(  Porazila nás pěkná fenka z Francie (Noisinčina příbuzná).

20.08.2006MV Bratislava

(rozhodčí pan Miroslav Guniš, SK) - kompletní výsledky - neděle

V neděli se Noisinka předváděla opět parádně a získala první slovenký CAJC!

fotografie

 

BOB obou výstav: ICh. Jamyang Tashi Bodjul

Jam

11.08.2006 – U naší kamarádky Báry Bláhové jsou ještě nezadaná nádherná černobílá štěňátka (k odběru od 9.8.). Sháníte-li pejska či fenku na výstavy nebo jen tak jako společníka, navštivte stránky chovatelské stanice of Darkness a vyberte si ;-)

Pozn.: Viděla jsem je naživo ... jsou opravdu krásná!

A of Darkness

10.08.2006 – Řekla bych, že u nás je momentálně tak nějak "okurková sezóna" a není celkem o čem psát, tak alespoň doháním resty a konečně jsem doplnila galerii tibeťáků v ČR a v zahraničí fotkami z posledních výstav.

23.07.2006NV Mladá Boleslav

(rozhodčí Mgr. Božena Ovesná, CZ) - kompletní výsledky

Noisinka se podruhé předváděla ve třídě mladých a opět uspěla: V1, CAJC :-) Ve věku 9,5 měsíce tak získala již druhé čekatelství na titul Český junioršampion!

Chválím pořadatele výstavy, že kvůli velkému horku přesunuli kruhy z haly ven na trávu. Také rozhodčí byli velice ohleduplní a nehonili psy zbytečně dlouho.

Noisy - 9 měsíců

08.07.2006Klubová výstava TTC Soběslav

(rozhodčí ing. Leoš Jančík, ČR) - kompletní výsledky, fotografie

Aránek si tentokrát vysloužil jen V2, res. CAC, ale zato Noisinka se předvedla v celé své kráse a pan rozhodčí jí jen chválil. Ve třídě mladých fen byla nejmladší (9 měsíců a 1 den) a vyhrála: V1, CAJC, Klubový vítěz mladých !!!

Výborně se dařilo i Aránkovým potomkům:

JCh. Branco Masinial - V2, res. CAC (za českým šampionem)

A´Nyimashar Gaba Ponya - velmi nadějná 1

JCh. Brianna Masinial - V1, CAC

Tibeťáci uspěli i v závěrečných soutěžích:

Nejlepší chovatelská skupina: 2. místo - Tashi Bodjul

Nejlepší mladý memoriálu: JCh. Alilah Jackanory

Nejlepší fena memoriálu: ICh. Jomo Lha-ri Tashi Bodjul

Vítěz Memoriálu Evy Maternové: ICh. Jomo Lha-ri Tashi Bodjul

Všem moc gratuluji!

Noisy - Klubový vítěz mladých

25.06.2006Na zpáteční cestě z brněnské výstavy jsme se zastavili u Marie Petrové (chovatelská stanice Gaba Ponya) podívat se na štěňátka - Aránkova vnoučátka.

Dva pejskové jsou ještě volní.

více fotografií

B Gaba Ponya

25.06.2006MV Brno

(rozhodčí ing. Róbert Kanás, SR) - kompletní výsledky, fotografie

Noisinka se naposled předváděla ve třídě dorostu: velmi nadějná 1!

Ch. Bainna Masinial: V1, CAC, res. CACIB - Bajka tak splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion!

Agnieszce gratuluji!

Noisy

04.06.2006MV Nitra

(rozhodčí ing. Jaroslav Matyáš, SR) - kompletní výsledky,

fotografie z výstavního kruhu, další fotografie z výstavy

Noisinka se poprvé utkala s konkurencí ve třídě, a to hned se třemi fenkami. Třídu dorostu však zvládla na jedničku, nádherně chodila i pózovala v postoji. Podařilo se jí okouzlit i paní rozhodčí v závěrečných soutěžích, která jí vybrala na 1. místo Nejkrásnější dorost výstavy !!!

Podtrženo sečteno: Pam-Zamirin Noisette: VN1, BIS DOROST NITRA 2006 :-)))

Noisy - BIS dorost

02.06.2006NV Senec (rozhodčí paní Tatjana Urek, SLO) - Brianna Masinial: V1, CAC.

Zuzce gratuluji!

19.05.2006 – Tibeťáci v pohybu jsou naprosto úchvatní a je radost je fotografovat :-). Probrala jsem tedy svůj archiv fotografií a nejpovedenější záběry dala do fotogalerie.

v pohybu

13.05.2006 – Dnes jsem dostala velice zajímavou a lákavou nabídku: Jestli by bylo možné půjčit Aránka na nějaký čas do Finska. Moc mě těší zájem o krytí Aránkem v zahraničí, ale s těžkým srdcem jsem odmítla. Nedovedu si představit, že bych ho doma třeba půl roku neměla ... Snad půjde krytí uskutečnit i jinak ...

07.05.2006 – Noisince je už 7 měsíců. I mimo výstavy si občas potrénuje postoj:

Noisy - 7 měsíců

06.05.2006 – Aránek je dědečkem :-)

U našich přátel v chovatelské stanici Gaba Ponya se narodilo 5 štěňátek:

3 pejsci a 2 fenky

 

Eka-dza-tri od Vilzonky x ICh. Pam-Zamirin Everest Pan-Jo

B Gaba Ponya

30.04.2006MV Opole

(rozhodčí paní Elzbieta Junikiewic - Pl) - Ch. Branco Masinial - V1, CWC, CACIB

Gratuluji!

30.04.2006MV Praha

(rozhodčí pan Zdeněk Kliment, ČR) - kompletní výsledky

Noisinka: velmi nadějná 1

Noisinka se už předvádí jak profesionál - nádherně běhá, vydrží dlouho ve výstavním postoji - mám z ní velkou radost! Aránek na této výstavě absolvoval popisnou přehlídku pro chovné jedince. Paní rozhodčí ing. Alena Košťálová snesla na jeho účet jen samou chválu!!!

Velkou chválu si také jistě zaslouží Jominka, která si z výstavy odvezla nejen BOB, ale i umístění v závěrečných soutěžích - BIG 3 !

Evě i Jomince blahopřeji k nádhernému úspěchu!

29.04.2006Klubová výstava Opole

(rozhodčí paní Maria Zasada, Pl) - kompletní výsledky

Aránek - V1, CWC

Noisinka - VN1, Best puppy

Klubovým vítězem se stal Ch. A´Karu Kipu Khyim, klubovou vítězkou a BOB ICh. Jomo Lhari Tashi Bodjul.

Agnieszce i celé naší výpravě (Alena Halířová, Eva Pravdová, Magda Šrůtová) gratuluji k úspěchu :-)

09.04.2006NV Ostrava

(rozhodčí pan Petr Řehánek, ČR) - kompletní výsledky

Noisinka si vyrazila na svou první výstavu. Jsem s ní naprosto spokojená: cestu autem (400 km) zvládla v pohodě, většinu dne prospala v kleci nebo pozorovala okolní ruch a ve výstavním kruhu si nevedla vůbec zle: velmi nadějná :-)

Noisy

26.03.2006MV Katowice

(rozhodčí pan Walter Jungblut, D) - Ch. Bainna Masinial: V1, CWC, CACIB, BOB. JCh. Branco Masinial: V1, CWC - Branco tak splnil podmínky pro udělení titulu Polský šampion.

Majitelkám s radostí gratuluji!

19.03.2006NV Nitra (rozhodčí pan Gyula Sárközs, H): JCh. Brianna Masinial - V1, CAC

Speciální výstava SKCHTaF Nitra (rozhodčí pan Miroslav Guniš, SK): JCh. Brianna Masinial - V1, CC

Zuzko, gratuluji!

12.03.2006MV Graz - (rozhodčí Ing. Silvia Radnetter, A) - kompletní výsledky

Aránek - V2, res. CACA za rakouským šampionem, takže získal už třetí čekatelsví na šampionát Rakouska :-)

11.03.2006MV Vilnius - Ch. Bainna Masinial: V1, CAC, CACIB, BOB. Bajka nechala za sebou i velice uspěšné pěkné feny z Finska, takže jí i Agnieszce moc gratuluji ke skvělému úspěchu!!!

10.03.2006 – Dnes je Den Tibetu

Také jsme se připojili k této celosvětové akci a vyvěsili u nás v práci tibetskou vlajku.

Den Tibetu u nás v práci

07.03.2006 – Noisince je 5 měsíců. Už v dubnu ji čeká první výstava ve třídě dorostu, tak nám držte palce.

Noisy

26.02.2006Výstava šampionů Leszno - JCh. Bainna Masinial: V1, CWC, BOB. Bajka touto výstavou splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion!

Srdečně blahopřeji!

25.02.2006 – Na členské schůzi TTC byly vyhlášeny výsledky soutěže Vítěz roku 2005. Výstavně nejúspěšnějšími TT v roce 2005 se stali sourozenci Ch. Jamyang Tashi Bodjul (492 b.) a ICh. Jomo Lha-ri Tashi Bodjul (568 b.).

Na druhých místech se umístili Aránek s 477 body (z osmi výstav - t.j. v průměru 59,6 bodu na jednu výstavu!) a JCh. Bretany Masinial s 300 body.

Evě, Báře i panu Kubešovi moc gratuluji!

12.02.2006MV Brno (rozhodčí ing. Jaroslav Matyáš, SR) - kompletní výsledky

Aránek - V3 - bez komentáře :-)))

Bretany Masinial - V1, CAC

Panu Kubešovi gratuluji k CAC.

28.01.2006MV Trenčín

(rozhodčí ing. Róbert Kanás, SR) - kompletní výsledky

Aránek začal novou výstavní sezónu úspěchem: V1, CAC, CACIB, v boji o BOBa nás porazila Jominka.

Bretany Masinial: V2, res. CAC

Brianna Masinial: V1

Aránek

15.01.2006NV Olomouc (rozhodčí pan Zdeněk Kliment, ČR) - JCh. Bretany Masinial zahájila výborně novou výstavní sezonu: V1, CAC, Národní vítěz.

Gratulujeme !!! Jen tak dál :-)

07.01.2006 - Dnes je to přesně čtvrt roku ode dne, kdy nám přišla SMS od Pirjo, že vykukují štěňátka na svět. Ano, Noisy slaví dnes 3 měsíce - a slaví je prací ... Má velmi napilno: přetahuje se s Aránkem o kostičku, okusuje pneumatiky z dětských autíček a nepohrdne ani polínkem u krbu. Mezitím ale stíháme i výstavní přípravu - postoj zvládá parádně :-)

Noisy

 

Co zajímavého se událo v roce 2005:

Aránkovi potomci z chovatelské stanice Masinial jsou velice úspěšní na výstavách nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v Polsku, Rakousku a Německu. (jejich výstavní úspěchy a fotografie - zde).

Mezi 44 TT přihlášenými na Evropskou výstavu v Tullnu velmi vynikli tři čeští zástupci:

ICh. H´Aran Horpa Tashi Bodjul - (tř. šamp., 4 psi) V1, CACA, Evropský vítěz 2005, Nejlepší pes, BOB !!!

ICh. Jomo Lha-ri Tashi Bodjul - (tř. šamp., 5 fen) V2, res. CACA

JCh. Bretany Masinial - (tř. ml., 10 fen) - V3

Aránek uspěl v Rakousku ještě jednou, a to na Tibet Dog Europe: V1, CACA ve velmi kvalitně obsazené třídě šampionů.

Na klubové výstavě TTC v Soběslavi vyhrál Aránek vše, co mohl:

V1, CAC, Klubový vítěz, Nejlepší pes TT, Nejlepší tibetský teriér Soběslavi 2005, BOB, Nejkrásnější pes Soběslavi a navíc: vyhrál cenu za nejlepší pohyb a byl také ve vítězném družstvu skupiny po rodičích (chov. st. Masinial)

V říjnu se narodilo v chov. stanici Gaba Ponya 9 Aránkových potomků.

V prosinci k nám přiletěla z Finska nová členka naší rodiny: Pam-Zamirin Noisette.

   

© Webdesign

Jana Pravdová  2008

Visitors since 06/07/2001:

[CNW:Counter]